S.S.S - Keyhan Tercüme Bürosu

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN

Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk. Keyhan ne demektir, firma unvanı olarak bu ismi neden tercih ettiniz?

Keyhan ne demektir, firma unvanı olarak bu ismi neden tercih ettiniz?

Keyhan, eski Türkçe’de de kullanılmış, şu an pek kullanımda olmayan bir kelime olup cihan, dünya anlamlarına gelmektedir. Şirketimiz ülkemizdeki kişi ve kurumların dünya ile bütünleşmesine katkıda bulunduğunu vurgulamak amacıyla bu ismi tercih etmiştir.

Şirketinizin kimliği nedir?

Şirketimiz Ankara merkezli bir aile şirketi olup limitet şirket statüsündedir.

Hizmetlerinizi nereden temin edebiliriz?

Hizmetlerimizi şubelerimizden ve her türlü belgenizi tarayıp e-mail, whatsapp, web sitemizdeki dosya yükleme sayfasından göndermek suretiyle internet kanalıyla yerinizden kalkmadan temin edebilirsiniz.

Bir çevirinin fiyatı nasıl hesaplanır?

Her tercüme projesinin fiyatı, tercümenin türü (web sitesi, kişisel yazı, hukuki belge, tıbbi rapor vb), çevrilecek metnin uzunluğu, kaç suret halinde çıktı istendiği ve çeviri dili gibi birçok öğeye bağlıdır.
Her proje farklılık gösterir bu bakımdan tercüme bedelini belirlemenin en kolay yolu belgenizi tarayıcı ile tarayarak mail ile göndermeniz ve fiyat teklifi talep etmenizdir. Böylece müşteri temsilcimiz projenizi inceler, tercüme bedelini belirler ve sizi bilgilendirir.

Projemi nasıl çevirtirim?

İş sürecimiz beş adımda özetlenebilir:

Belgelerinizi tarayıcı ile tarayarak e-postayla gönderin.
Yarım saat içinde fiyat teklifimiz ulaşacaktır.
Ödemeyi gerçekleştirin.
Projenizi çevrimiçi olarak izleyin.
Tercümelerinizi bilgisayarınıza aktarın.
Gördüğünüz gibi oldukça basit!

Çeviri için size belgelerimi nasıl gönderebilirim?

Bir tarayıcınız varsa veya belgenizin okunur şekilde fotoğrafını çekip e-posta ile gönderebilirseniz, noter tasdiki istenen belgeleriniz için ofisinizden veya evinizden ayrılmanız gerekmiyor. Belgelerinizi tarayıp bize e-posta ile gönderebilirsiniz, bu şekilde aldığımız dosyalarınızı noter tasdiki, apostil ve diğer tüm tasdik işlemlerini tamamlayıp size teslim edebiliriz.
Elektronik ortamda, e-posta yoluyla veya bizi arayın seçeneğini kullanarak gönderilebilecek bir dizi dijital dosya formatını kabul ediyoruz.

Hangi tür dosyaları gönderebilirim?

Başlıca ofis ve masaüstü yayıncılık programlarıyla hazırlanmış (jpeg, doc, .docx, .pdf, .rar, .txt, tif,.wpd ve .zip vb) formatlarındaki dosyaları sorunsuzca gönderebilirsiniz.

Tercümem ne kadar sürede tamamlanır?

Tercüme süresi, dil, sayfa sayısı, tercüme konusu gibi bir dizi faktöre bağlıdır.
Buna karşılık, tercüme projenizin tamamlanması için gerekli süreyi belirlemenin en kolay yolu fiyat ve süre teklifi talep maili göndermenizdir, böylece müşteri hizmetleri temsilcilerimiz projenizi inceleyecek, bir süre tahmininde bulunacak ve size hemen geri dönecektir.

Tercüme bedelini nasıl ödeyebilirim?

Halen, Keyhan Çevirmenlik banka havalesi ve eft yöntemiyle ödeme kabul etmektedir.

Yeminli tercüme hizmetleri veriyor musunuz?

Keyhan Çevirmenlik, denklik işlemleri için diploma ve transkriptler, nüfus işlemleri için doğum belgeleri, vize için istenen belgeler, evlilik belgeleri, boşanma kararları gibi kişisel belgeler, şirket evrakları, defter kayıtları ve mali tabloları gibi kurumsal belgeler için yeminli tercüme hizmetleri vermektedir.

Projemin gizliliğini nasıl garanti ediyorsunuz?

Keyhan Çevirmenlik, projenizle ilgili gizliliğin öneminin bilincindedir ve projenizin içeriğinin gizli kalması için en yüksek mesleki ve ahlaki standartları uygulayacaktır. Gizlilik arzeden projeleriniz dışarıdan çevirmenler istihdam edilmeden, doğrudan bordromuzda yer alan ve bürolarımızda gizlilik tedbirleri altında çalışan çevirmenlerle tamamlanacaktır. Uzun soluklu çalıştığımız şirketlerle gizlilik sözleşmeleri imzalamaktayız.

Hizmetleriniz ve ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şirketimiz teknik, hukuki, tıbbi, ticari, akademik konularda çevirmenlik, tercüme, yeminli tercümanlık, simültane ve ardıl çeviri hizmetleri sunmaktadır.

Ne kadar süredir bu hizmeti vermektesiniz?

Şirketimiz 1997’den bu yana çevirmenlik, tercüme, yeminli tercümanlık alanlarında faaliyet göstermektedir.

Satış yerleriniz nerelerdir?

Şirketimiz Ankara Kızılay, İstanbul Mecidiyeköy, Bakırköy, Beylikdüzü, Beyoğlu-Şişhane, Esenyurt , Bursa ve İzmir’de şubelere sahiptir, ancak internet sayesinde tüm Türkiye ve dünya çapında hizmet vermekteyiz.

Online satışınız var mı?

Online satışımız bulunmaktadır, bunun için müşterilerimizin belgelerini tarayıcıdan geçirip mail ile göndermeleri yeterli olacaktır. Bu şekilde bize gönderilmiş belgelerin çevirilerini noter tasdikli biçimde de sunabiliyoruz.

İade/değişim bulunuyor mu? Prosedürleri nelerdir?

Çeviri kalitesinden memnun olmadığınız veya hatalar olduğunu düşündüğünüz takdirde bize dosyanızı uygun kanallarla ulaştırmanız halinde gerekli düzeltmeleri bedelsiz olarak sunmakta ve tarafınıza ulaştırmaktayız.

Ürünlerinizin garantisi var mı?

Şirketimiz ISO kalite belgelerine sahiptir. Uzun yıllardır tercüme alanında çalışan nitelikli, Türkiye Çevirmenler Derneği üyesi tercümanlar eliyle çeviri hizmetleri sunmaktayız. Şirketimiz yetkilileri de bizzat tercümandır. Bu şekilde hizmet kalitemizi garanti etmekteyiz.

Ürün teslimat süresi ne kadar sürmektedir?

Şirketimiz ISO kalite belgelerine sahiptir. Uzun yıllardır tercüme alanında çalışan nitelikli, Türkiye Çevirmenler Derneği üyesi tercümanlar eliyle çeviri hizmetleri sunmaktayız. Şirketimiz yetkilileri de bizzat tercümandır. Bu şekilde hizmet kalitemizi garanti etmekteyiz.