Keyhan Tercüme Bürosu | Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik

Tercüme’de Gizliliğin Önemi

Tercüme de gizlilik çok önemlidir.Her çeviri müşteri ile tercüman arasında kalmalıdır. Bu müşterinin çevrilmesi için verdiği belgenin önemiyle bağlantılı değildir. Bu herşeyden önce tercümanlık yapan kişinin kendine ve mesleğine saygısının gereğidir. Edinilen bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmamalı ve mümkünse müşteri ile çevirmeni istihdam eden çeviri bürosu arasında gizlilik sözleşmesi imzalanmalıdır. Müşteri gizlilik sözleşmesi istemese bile çeviri büroları kendine düşeni yapmalı ve bu belgelerin, müşteri, tercüman ve müşterinin onayladığı kişiler dışında gizli tutulması için gereken önlemleri uygulamalı ve bunun güvenliğini sağlamalıdır.Yeminli tercümanlık Noterlik Kanunu altında düzenlenmektedir. Yeminli tercümanlık Adliye’deki Adalet Komisyonu ve/veya Noter huzurunda edilen yeminle yürütülmektedir. Bunun da belli şartları vardır. Öncelikle yeminli tercüman olmak isteyen kişi yabancı dil bilgisini kanıtlayan belgeyi sunar ve adalet komisyonu ve/veya noter huzurunda sözlü yemin eder. Bu yemin içeriğinde gizlilik de mevcuttur.

 

Tercümede Gizlilik Neden Önemlidir ?

Devletler arası ilişkilerin oldukça yüksek bir önem kazandığını çağımızda, bir şekilde devletlerin iletişme geçmesine yardımcı olacak tercümanlar bulunmaktadır. Tercümanlar eğer gizliliği yeterince sağlayamazsa devletler arası etkileşim amaç dışında kullanılabilir. Bu durum sadece devletler için değil aynı zamanda kurum ve kuruluşlar için de geçerlidir. Kurumların aralarında olan anlaşmalar veya gizli detaylar açığa çıktığında kurumun sona ermesi kaçınılmazdır.

Tercümede gizlilik her ne kadar etik anlamda önemli bir yer teşkil etse de aynı zamanda ekonomik ve daha birçok farklı nedenlerden dolayı oldukça kritik bir öneme sahiptir.

Tercümede Gizlilik Garantisi

Bahsettiğimiz tercümede gizliliğin önemi detaylarının bilincinde olarak tercüme büromuzda, alanında profesyonel tercümanlarımız ile sağladığımız ve gizlilik garantisi verdiğimiz tercümelerimizle birlikte akıllarınızdaki soru işaretlerini kaldırıyoruz. Her açından gizli bir çalışma sürecini hem kurumsal hem de bireysel olarak yaptığımız tercümelerde sağlayarak sizlere güven veriyoruz.

Kaliteli tercümeler, güler yüzlü müşteriler prensibimizin yanına ekstra olarak gizlilik garantisini de ekleyerek sizlere çözüm ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. Tercümanlarımız, uzman oldukları alanlar üzerine yaptıkları profesyonel tercümelerle birlikte güvenlik açısından her detayı düşünerek çalışma sürecini yürütmektedirler. Bunun neticesi olarak tam güvenliği sağladığımız tercümelerinizi size en kısa zamanda istediğiniz yöntemle teslim ediyoruz.

Keyhan Tercume Gizlilik Sozlesmesi’ne buradan ulaşabilir ve örnek Gizlilik sözleşmemizi kontrol edebilirsiniz.

7/24 TERCÜME HİZMETİ Online Müşteri Temsilcilerimiz Sizlere Mesai saatleri içerisinde yardımcı olacaktır.

İletişim